Lélekkel és értelemmel

2016. május 17., címkék: liturgiai bizottság (konvent), liturgiai és himnológiai bizottság, bódiss tamás

Hetven évvel ezelőtt született utoljára Magyarországon református énekeskönyv. Megújítása már régóta esedékes, de a „fekete énekeskönyv" átdolgozását csak hét évvel ezelőtt határozta el a zsinat. Napirenden van az énekszövegek és a dallamok megújítása, valamint az énekeskönyv beosztásának kérdése is. Az előkészületekbe a gyülekezeteket is bevonnák. Minderről Bódiss Tamással, az új énekeskönyvet előkészítő Liturgiai és Himnológiai Bizottság titkárával beszélgettünk.

A böjti istentiszteletek tapasztalatai

2016. április 13., címkék: Generális Konvent, böjt, liturgiai bizottság (konvent), generális konvent

A Generális Konvent Liturgiai Bizottsága a 2016. február 14-ével kezdődő hat böjti vasárnapra istentiszteleti rendeket dolgozott ki és ajánlott kipróbálásra.

Örök kérdés: az istentisztelet

2016. március 09., címkék: liturgiai megújulás, reformátusok lapja, liturgiai bizottság (konvent)

A Generális Konvent Liturgiai Bizottságának újító szándékú liturgiai javaslatai alapján tartják a böjti vasárnapok istentiszteleteit a szabolcs-beregi Tuzséron. Bodnár Róbert lelkipásztort tapasztalataikról kérdeztük.

Lehetőség böjti, új istentiszteleti rend kipróbálására

2016. január 29., címkék: liturgiai bizottság (konvent), liturgiai megújulás

A Generális Konvent Liturgiai és Himnológiai Bizottsága keresi azokat a gyülekezeteket, amelyek szívesen kipróbálnák az elkészült új böjti istentiszteleti anyagot. Az érdeklődő gyülekezeteknek február 2-án Debrecenben, február 8-án pedig Budapesten tartanak konzultációs alkalmat.

Egységre tanítani egymást

2015. június 28., címkék: liturgiai bizottság (konvent), generális konvent (gk), reformáció 500, II. helvét hitvallás

„Ne hivatásos tiltakozók legyünk, hanem Jézus Krisztus egyetlen és üdvözítő igazsága mellett tanúskodjunk" – kívánta Szabó István püspök a reformáció jubileumára a magyar reformátusoknak. A Generális Konvent (GK) június 24-25-i budapesti plenáris ülésén a 2017-es ünnepi előkészületek mellett az egység elmúlt évéről, a tervezett új istentiszteleti rendtartásról és a II. Helvét Hitvallás újrafordításáról is szó volt.

A magyar református egység vasárnapjára

2012. május 08., címkék: liturgiai bizottság (konvent), körlevél, református egység napja

A Generális Konvent Elnöksége körlevelet adott ki, melyben a Generális Konvent Liturgiai Bizottsága által összeállított istentiszteleti rendet ajánlja május 20-ra. A liturgiát cikkünkhöz kapcsolódó letöltések között találják.

Megindult a közös gondolkodás a liturgia megújításáról

2011. március 08., címkék: liturgiai bizottság (konvent), magyar református egyház, liturgiai megújulás

A Generális Konvent Liturgiai Bizottsága megkezdte az istentiszteleti megújulás alapelveihez beérkezett vélemények feldolgozását és a további konzultációk mellett május 31-ig várják az újabb hozzászólásokat.

Konvent: liturgia, alkotmány és megemlékezés

2010. május 27., címkék: kárpát-medence, magyar református egyház, köntös lászló, bibza istván, bölcskei gusztáv, tőkéczki lászló, Hírek, liturgiai bizottság (konvent)

A Generális Konvent komáromi ülésének délutáni témái között szerepelt a Liturgiai Bizottság kiadványa az istentisztelet alapjairól, beszámoló hangzott el a Kárpát-medencei közös lap előkészületeiről, és elfogadták a Bibliaolvasó vezérfonal nevesített vasárnapjait.

Reformátusok a kegyelem trónusánál

2010. május 27., címkék: liturgiai bizottság (konvent), Háttér

A Generális Konvent Liturgiai Bizottsága közös gondolkodásra hív minden olyan református egyháztagot és testületet akinek, és amelynek fontos az istentisztelet ügye. Reformátusok a kegyelem trónusánál– A magyar református istentisztelet megújulásának teológiai alapelvei címmel egy kiadvány jelentetett meg a Magyarországi Református Egyház.

„…erőt kaptok, amikor eljön hozzátok a Szentlélek, és tanúim lesztek…”

2010. május 17., címkék: Hírek, istentisztelet, pünkösd, református egység napja, május 22., liturgiai bizottság (konvent)

„Krisztus a jövő, együtt követjük Őt” – szól ma is május 22., a református egység napjának üzenete, mely immár egy esztendeje a Kárpát-medencében és a világszerte szétszórtságban élő magyar reformátusság összetartozását jelképezi.